אזימוט  גיוס  והשמה

Relocation

כחלק מפעילות בינלאומית של החברות בארץ, במקרים מסוימים נדרש לגייס עובדים לפעילות שיווקית, פיתוח עסקי, ניהול סניף ואנשי פיתוח ותוכנה למדינות בחו"ל

פעולה זו ידועה בשם Relocation, או ניוד עובדים, בעברית. ככל מעבר מחוץ לישראל, תופעה זו טומנת בחובה היבטים רבים, וביניהם היבטים משפחתיים )למשל, תקופת החוזה והשאלה האם לעזוב עם כל המשפחה?(, היבטים משפטיים )חתימה על חוזה עבודה עם המעסיק הזר(, היבטים כלכליים )למשל, גובה השכר ויוקר המחייה במדינה הזרה, היבטי מס שיש ליתן עליהם את הדעת ( והיבטים טכניים )למשל, רישום הילדים בבתי ספר והעברת החפצים הפרטיים למדינה הזרה וכד'

 

בראש ובראשונה מומלץ לטפל בנושא הויזה :

לאלה מכם שקיבלו הצעת עבודה בחו״ל, דרך המעסיק הנוכחי שלהם בארץ, יש לוודא שהמעסיק טיפל באישורים הרלוונטיים לכם ולבני המשפחה , או שאתם תדאגו לזה וכך תקלו על עצמכם בתהליך מציאת העבודה. מדובר בהליך לא פשוט, מורכב אשר כולל פרטים רבים ולכן לעתים כדאי לערב עורך דין. אם נרשמתם ללימודים אקדמאיים (לא קורס זמני) לרוב, תקבלו אישור עבודה לתקופה שבה אתם לומדים, ולעתים גם בן או בת הזוג שלכם. כל ישראלי שמעוניין לעבור או אפילו לבקר בארה״ב לדוגמא, מחויב באשרת כניסה – ויזה. כך גם לאוסטריה ולמדינות נוספות. לארה״ב יש לא מעט סוגים של ויזות, אך נציג בפניכם רק את אלו המתאימות למטרות הגירה ורילוקיישן:

 

להלן סוגי ויזה למדינות היעד.

ויזה לאנגליה  INF13

בדי להיכנס לאנגליה כתיירים אין צורך בויזה, אבל אם אתם מתכננים לעבוד או ללמוד בממלכה הבריטית, מוטב שתצטיידו באחת מוויזות העבודה המונפקות על ידי המדינה או בוויזת סטודנט.

ויזת עבודה זמנית – בקשה לאשרת עבודה (Work Permit) באנגליה, חייבת להיעשות על ידי חברה בריטית המעוניינת להעסיק את המבקש. תקופת הויזה נקבעת מראש על ידי משרד הפנים הבריטי בהתאם לבקשת

ויזה לאירופה

ברוב מדינות אירופה וע"פ אמנת שנגן  ניתן לעבוד אך ורק עם דרכון אירופאי או עם אישורי עבודה מיוחדים – מלבד אנגליה וצ'כיה, בהן ניתן לעבוד עם ויזת סטודנט או להשיק אישורי עבודה באמצעות המעסיק.

ויזת תיירות ועסקים לארה"ב

ויזת H-1B– מאפשרת לעובדים מיומנים לעבוד בתפקידים ספציפיים בתחומים כמו רפואה, הוראה, הייטק, עריכת דין, ראיית חשבון וכו׳. בזמן שתהיו בארה״ב תוכלו להשתמש בויזה זו ולהגיש בקשה לקבלת ׳גרין קארד׳- אישור שהייה קבוע בארה״ב. בכדי לקבל אשרת ויזה מסוג H-1B, יש חובה להחזיק לפחות בתואר ראשון. אשרה זו מופקת לתקופה של 3 שנים, עם אופציה להארכה.

חשוב שתדעו שהרפואה בארה״ב היא רפואה פרטית. הביטוחים מאוד יקרים ולא כוללים בתוכם סעיפים רבים חשובים. לכן, לפחות לתקופה הראשונה, עד שתסתגלו ,  מומלץ שתארגנו לעצמכם ביטוח רפואי מהארץ.

 

ויזת תיירות ועסקים לארה"ב (B1-B2) הינה הויזה הנפוצה ביותר המונפקת בישראל. ויזה זו מאפשרת להגיע לארה"ב לביקור קצר למטרת טיול, ביקור משפחה או חברים, קבלת טיפול רפואי, קיום פגישות עסקיות וכנסים למיניהם.

ויזת תיירות ועסקים מאפשרת לנסוע לביקור לצורך פעילות עסקית הכוללת ביקור, ניהול פגישות עסקים ומו"מ, השתתפות בוועידה מקצועית, כנס או תערוכה, טיפול בכנס, סוגי הרצאות מסוימים וניהול מחקרים קצרים אשר תמורתם המועמד לויזה לא יקבל שכר.

 

חשוב לדעת כי לבעלי ויזה מסוג B1-B2 אסור לעבוד בארה"ב או ללמוד באוניברסיטה. אנשי עסקים המעוניינים בויזה לצורך רילוקיישן או עבודה במסגרת אחרת בתוך תחומי ארה"ב, מחויבים לבקש ויזה על בסיס אישור עבודה.

כל מועמד המעוניין להוציא ויזת תיירות ועסקים מחויב להוכיח לשלטונות ההגירה האמריקאיים כי אין בכוונתו להישאר באופן בלתי חוקי בארה"ב, וכי יש לו סיבה טובה לחזור לארץ בתום תקופת הנסיעה המיועדת.

 

שלבי הגשת הבקשה עבור ויזת תיירות ועסקים:

מילוי טופס בקשה רשמי של השגרירות האמריקאית (DS-160)

תשלום אגרת הויזה

קביעת מועד ראיון בשגרירות (שלב הראיון הוא חובה לגילאי 14 עד 80)

ראיון בשגרירות ארה"ב

קבלת הויזה בכפוף להחלטת השגרירות

 

ויזות נוספות: 

ויזת סטודנט 1F

ויזה לקנדה

ויזה לאוסטרליה 

ויזה לעובדים זמניים  H2B –

 ויזת L- מתאימה לעובדים שמשנים את מיקום העבודה שלהם דרך הארץ. קבלת ויזה זו תתאפשר לאנשים שמעסיקהם הגישו בקשה לויזת L,באמצעות טופס I-129.

 ויזת O- מתאימה לאנשים העוסקים בתחומים ספציפיים כמו מדעים, חינוך ואמנות לעבודה בארה״ב בעקבות פרויקט ייחודי ארוך טווח, כמו סיבוב הופעות למשל.

 

 

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות