אזימוט  גיוס  והשמה

טיפים לחיפוש עבודה

קהל מחפשי העבודה בשנים האחרונות הוא קהל גדול ומאד מגוון. בין מחפשי העבודה ניתן למצוא אנשים שהם בעלי קריירה מבוססת ורצופה, שמחפשים שינוי, סטודנטים בתחילת דרכם המקצועית, מפוטרים מתחום ההיי טק או עובדי הסקטור הציבורי שמשרדיהם עברו קיצוצים לאחרונה.עוד מחפשים עבודה אנשים שחזרו משליחות בחו"ל, בכירים שהגיעו לבשלות ולמיצוי האפשרויות בתחום ההשכלה והעיסוק שלהם. כל אלו גם יחד, עשויים להגיע לשלב שבו יהיו מועמדים למשרות שונות בתחום עיסוקם וניסיונם או בתחומים משיקים. כדי לקדם הצלחה ולאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה ריכזנו כמה טיפים מניסיון החיים שלנו:

חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר. צריך להקדיש לכך זמן יומי מוגדר ומתוכנן בזמן ובהיקף.

יש להכין קורות חיים אטרקטיביים ומקצועיים, מנוסחים לא באופן עמוס מדי. קצר ולעניין, עד עמוד אחד.

יש לשלוח קורות חיים לכמה גורמים ולא רק למשרות באינטרנט. רצוי להתחיל במשלוח קו"ח לכמה חברות השמה מרכזיות.

מומלץ לפזר מאמצים ולהתמקד במשלוח קורות חיים להצעות עבודה מהעיתון המקומי, הארצי, לערוצים שונים באינטרנט ולאתרים של חברות מסחריות ועסקיות הרלוונטיות לכם כעובדים.

כדאי להכין קלסר מסודר עם קורות חיים בנוסחים אחדים המותאמים לסוגי המשרות השונות. למשל, קורות חיים המדגישים את ניסיונכם בשיווק ומכירות, בניהול, במחקר וכו". כמו כן, לרכז בקלסר גם צילומים של תעודות, המלצות וכמה עותקים מודפסים של קורות החיים.

לתכנן את הפעילות של חיפושי העבודה באופן שבועי, כמו תוכנית עבודה. למי לפנות, היכן לחפש, למי להתקשר כדי לספר שהתפנתם ואתם מחפשים עבודה, באילו אתרים לגלוש כדי לחפש משרות פנויות ולאילו חברות כדאי לפנות דרך האתר שלהן, גם אם אין שם כרגע משרה מתאימה.

כדאי להגדיר מראש את טווח חיפוש העבודה מבחינת התחום, מרחב גיאוגרפי ושכר מבוקש, זה יקל על מציאת אפשרויות מתאימות.

צריך להכין "ארגז כלים מעודכן" לחיפוש עבודה הכולל: כרטיס ביקור מעודכן, משיבון או תא קולי, כתובת דוא"ל, תקציר קורות חיים באורך עמוד אחד, מכתב מלווה בכתב יד, שבאמצעותו תסבירו מדוע נשלחו קו"ח, מהן תכונותיכם המרכזיות ולמה כדאי למעסיק אליו אתם פונים לשקול את מועמדותכם. העיקרון – היו זמינים ומעודכנים.

הכינו לעצמכם תמיכה וחיזוק לתקופת חיפוש העבודה. כל יעוץ מקצועי כגון אימון או פסיכולוג יכול להועיל בתקופה של אי ודאות והסתגלות לשינוי מתעסוקה לאבטלה.

כדאי לכתוב בקורות החיים פתיח לפני המידע הרגיל. הפתיח יציג מספר כישורים מרכזיים שלכם ותחומי משרות / סביבות עבודה בהם אתם מעונינים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות